Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matthew Fox: Z počátku jsem spíš tak nějak mířil k modelingu, ale nakonec jsem to odmítl ještě předtím, než se objevila lukrativnější možnost. Hledal jsem způsob, kterým bych prorazil ve škole. Dost tvrdě jsem studoval, zapojoval jsem se do sportovních aktivit, tak jsem začal dělat televizní reklamy, protože za ně platí hodinovou mzdu pokaždé, když je vysílají. Měl jsem s tím docela úspěch: Když jsem byl na Columbia tak jsem udělal asi dvě nebo tři reklamy.
V roce 1994, hrál v Party of Five roli Charlieho Salingera, jednoho z pěti sourozenců, kteří jsou odkázáni starat se sami o sebe po tom, co jejich rodiče zabil opilý řidič. Jeho první televizní role ho vystřelila na jeho cestu slávou, kdy se seriál vysílal šest let a byl velmi dobře přijat publikem.
"Samozřejmě, že vztah Jacka a Kate mám hrozně moc rád!"

VN: Jak jste si užil svou první roli?         Obrazek

Matthew Fox: Miloval jsem ji. Díval jsem se na to jako na jakýsi absolventský program: musel jsem se naučit o hraní ve filmu.
Byl jsem opravdu vděčný za to, že se můžu podílet na seriálu, který byl tak skvěle přijat a taky byl velice dobře napsaný, byl jsem skvěle placený, a měl jsem tu možnost dozrát a něco se jako herec naučit.

VN: Když Party of five skončilo, lidi očekávali, že budete první, kdo bude velkou hvězdou, ale vy jste z obrazovek okamžitě zmizel. Co se stalo?

Matthew Fox: Po těch šesti letech jsem měl fakt pocit, že potřebuju na chvíli vypadnout. Chtěl jsem nechat publikum, aby na mě zapomnělo jako na určitou postavu. Po celých šest let, jsem byl s lidmi v jejích obýváku jako Charlie Salinger, a měl jsem pocit, že už mě tak lidi berou, jako bych to byl opravdu já. Odjel jsem pryč, vzal jsem pár her v malých divadlech, což bylo úžasné. Pak sem se vrátil s něčím mnohem temnějším a ostřejším, naprosto vzdáleným od Party of Five.

VN: Ten nový seriál byl Haunted, krimi seriál s nadpřirozenými zápletkami, a spadal pod Fox. Jaké to pro vás bylo?

Matthew Fox: Byla to skvělá zkušenost, a jsem na to opravdu hrdý. Dělal jsem přesně to, co jsem chtěl. Jsem hodně vybíravý, co se týče toho, co chci dělat. Hodně věcí jsem odmítl než se naskytl Lost.

VN: Tak co bylo na Lost tak zvláštního? Co vás přimělo roli přijmout?

Matthew Fox: Bylo to jedno z mála setkání za celou mou kariéru, které jsem udělal bez toho, že bych si přečetl scénář. Bylo to velmi utajené, a nikdy neměl povoleno to číst. Takže jsem tam přišel jen s tím, že jsem věděl o Abramsovi, a doslova nic víc. Nikdy jsem do ničeho nešel tak naslepo. Během našeho setkání jsem měl pocit, že mě skutečně vidí jako Jacka Shepharda. Řekl jsem na to "No to je bezva, ale já vůbec nevím, kdo je Jack Shephard."
Usadil mě a hned mi podal scénář. Snažil jsem se ho přečíst, ale každých 20 minut vběhl do místnosti a pořád se ptal, jestli se mi to líbí. Tak jsem řekl "Fakt jsem se do toho zamiloval, ale musíš mě to nechat dočíst."

VN: Napomohl fakt, že v seriálu se jako postava zakoukáte do Evangeline Lilly, vašemu rozhodnutí přijmout?

Matthew Fox: Je rozhodně nádherná, a samozřejmě, že vztah Jacka a Kate mám hrozně moc rád!

VN: Podle všeho neměl mít život Jacka Shepharda moc dlouhé trvání, je to tak?

Matthew Fox: Měl nabudit publikum v pilotu, tak jak tomu bylo. Jack Shephard měl být takovou perspektivou a pak, najednou z ničeho nic ho chtěli v druhém aktu zabít. Ale po tom Abrams pustil první verzi svým nejvěrnějším přátelům a rodině a odezva byla něco jako "je to naprosto úžasný, ale Jacka Shepharda prostě zabít nemůžeš!!."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář